Fala akustyczna Storz Medical Bydgoszcz

storz bydgoszcz gigi

Skuteczna redukcja cellulitu?

Fala uderzeniowa Storz Medical pogromca cellulitu

Fala uderzeniowa, znana również jako terapia falą uderzeniową (ESWT - Extracorporeal Shockwave Therapy), jest nowoczesną metodą leczenia wielu schorzeń, początkowo wykorzystywaną w medycynie sportowej i rehabilitacji.

W medycynie estetycznej i kosmetologii, terapia falą uderzeniową stała się popularnym narzędziem w walce z cellulitem. Dzięki swojej zdolności do stymulowania mikrocyrkulacji i poprawy elastyczności skóry, ESWT pomaga w redukcji cellulitu, poprawia teksturę skóry i jej wygląd. Oprócz tego, terapia ta jest często postrzegana jako bezpieczna i nieinwazyjna alternatywa dla bardziej inwazyjnych procedur, takich jak liposukcja.

Czym jest fala uderzeniowa Storz?

Fala uderzeniowa Storz to fala akustyczna, która jest emitowana na poszczególne obszary ciała. Warto wiedzieć, że fale akustyczne wykorzystuje się w medycynie już od wielu lat, m.in. w terapii bólu. Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia Storz, emitującego fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, stymulujące mikrokrążenie w tkance łącznej. Fala akustyczna Storz niesie niezwykle skoncentrowaną energię, która potrafi wprowadzać tkanki w harmoniczne drgania, prowadzące do ich rytmicznego rozciągania i kurczenia. Kiedy rozchodzi się ona w tkankach miękkich, rozluźnia je, a także przyspiesza procesy metaboliczne. 

Fala uderzeniowa Storz – co warto wiedzieć o tym zabiegu

Oto, co możesz oczekiwać w zakresie terapii falą uderzeniową w ofercie Instytutu Gigi w Bydgoszczy:

  1. Skuteczność - Terapia falą uderzeniową jest jedną z najbardziej skutecznych metod walki z cellulitem, potwierdzoną klinicznie. Przyczynia się do rozkładu tkanki tłuszczowej, pobudzenia mikrokrążenia i produkcji kolagenu.

  2. Nieinwazyjność - Jest to zabieg bezinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga cięć ani innych inwazyjnych procedur. Zabieg jest bezpieczny i ma niewiele skutków ubocznych.

  3. Krótki czas trwania - Procedura zazwyczaj trwa od 20 do 30 minut, co czyni ją stosunkowo szybką w porównaniu z innymi metodami leczenia cellulitu.

  4. Brak okresu rekonwalescencji - Po zabiegu pacjenci mogą natychmiast wrócić do codziennych czynności.

  5. Technologia Storz - Fala uderzeniowa Storz to czołowa marka w tej dziedzinie. Instytut Gigi korzysta z najnowocześniejszych urządzeń tej firmy, gwarantując najwyższą jakość zabiegu.

  6. Indywidualne podejście - Każdy pacjent jest inny, dlatego w Instytucie Gigi zawsze przeprowadzane są indywidualne konsultacje, podczas których określa się zakres i intensywność terapii.

Jeśli rozważasz terapię falą uderzeniową w Instytucie Gigi w Bydgoszczy, warto umówić się na konsultację, aby uzyskać więcej informacji i dostosować terapię do własnych potrzeb. 

Modelowanie fala akustyczna