Elektrostymulacja firmy Sorisa bardzo intensywnie stymuluje rozkładu tłuszczu i likwidacja nagromadzonych zapasów tkanki tłuszczowej, ujędrnia  i poprawia mikrokrążenie skóry, modeluje sylwetkę i zmniejsza cellulit. Urządzenie dzięki zaawansowanej technologii umożliwia terapeucie na dz indywidualne, a tym samym zwalczanie konkretnego problemu np. redukcja cellulitu czy specjalistyczne odchudzanie lub ujędrnianie. Poszczególne programy różnią się od siebie rodzajem impulsu, głębokością penetracji mięśnia i czasem pobudzania lub spoczynku mięśnia. W trakcie zabiegu impulsy zmieniają się, dzięki czemu mięsień jest stymulowany na różne sposoby i nie przyzwyczaja się do jednego rodzaju prądu.

Elektrostymulacja posiada 9 różnych rodzajów prądu, z których każdy ma inne działanie, np. m.in.: elektrolipoliza, gimnastyka intensywna (skurcze izometryczne) czy gimnastyka pasywna (skurcze izotoniczne). W zależności od wyboru rodzaju prądu, można osiągać określone efekty:
  

  • Efekt cieplny: przepływ prądu przez tkanki powoduje wzrost ich temperatury a co za tym idzie – zostaje pobudzony metabolizm oraz spalanie kalorii.
     
  • Efekt elektrolityczny: dzięki wytworzonemu polu elektrycznemu i zmianie polaryzacji komórek dążą one do zachowania potencjału, dzięki czemu spalają energię.
     
  • Efekt stymulujący pracę mięśni: podczas działania impulsów elektrycznych, widoczna jest praca mięśni, można wywoływać skurcze o stałym napięciu (tzn. izotoniczne) oraz przede wszystkim skurcze izometryczne, które są bardzo efektywne w procesach odchudzających. Skuteczność tej metody w zakresie modelowania sylwetki związana jest z jednoczesnym działaniem na tkankę podskórną, tkankę mięśniową, i układ krążenia.
Copyright © GIGI - INSTYTUT & DAY SPA - all rights reserved.